FREEDOM FOR MARS

 

Freedom for Mars – The Story of the Red Planet, jak zní celý název tohoto neoficiálního rozšíření pro hru Chaser, je epizodická modifikace z dílny autora známého jako Duke (jde tedy o moji vlastní produkci). Jedná se o souhrn několika samostatných addonů vzájemně propojených příběhem, které budou nepravidelně uvolňovány ke stažení. Cílem této modifikace je především postupné rozšiřování základní hry o další mise a rovněž tak trochu kompenzovat fakt, že oficiální pokračování hry je stále v nedohlednu. Ve finále by vám pak tyto balíčky měly přinést spousty hodin nové zábavy a jedinečných zážitků. A na co konkrétně se můžete těšit?

Příběh této epizodické modifikace vás zavede, jak jinak, na planetu Mars, a to konkrétně do období předcházejícímu událostem z původní hry. Vžijete se zde opět do role nebojácného Johna Chasera, toho času jednoho z mnoha rebelů, kteří bojují za nezávislost rudé planety proti rostoucímu útlaku ze strany Marscorpu. Jednotlivé epizody vám tedy poodhalí události, k nimž došlo před samotnou zápletkou ze hry, a možná vám i dovysvětlí některé nezodpovězené otázky.

Asi si teď zvědavě říkáte, proč zrovna modifikace rozdělená do epizod? Důvod je jednoduchý. Vzhledem k mým časovým možnostem již nemá smysl pouštět se do rozsáhlejších projektů, protože by je zkrátka nebylo možné dokončit v rozumném čase. Z toho důvodu nakonec padlo rozhodnutí vydávat jednotlivé mise samostatně po menších balíčcích – jakýchsi epizodách. Nic si tu však nenalhávejme. Pokud bude ze strany hráčů zájem jen minimální, dost možná nakonec zůstane jen u první epizody. Nicméně já věřím, že těch epizod bude ve finále mnohem víc.

V následujících řádcích se můžete dočíst podrobnější informace o aktuálním stavu prací na jednotlivých epizodách, kde mimo jiné najdete i stručné nastínění děje včetně screenshotů, a to nejen ze hry, ale i ze samotného vývoje. Pro zodpovězení nejčastějších dotazů také můžete nově využít stránku FAQ, kde najdete řadu odpovědí na dotazy ohledně této modifikace. 

 

Epizoda 1 - The Base

Úvodní epizoda s podtitulem "The Base" vás zavede na úplný začátek rebelského odporu. Přesněji do doby, kdy se velitel Castor, uznávaný profesor a zakladatel hnutí za svobodu Marsu, pod tíhou rostoucího napětí rozhodne přikročit k poněkud radikálnějšímu způsobu vzdoru. Tím se zrodí vaše první mise, která vás uvrhne do nelítostného boje mezi rebely a vládnoucím konsorciem Marscorp. Vaším cílem totiž bude zničit jednu z důležitých staveb, s jejíž pomocí Samuel Longwood, ambiciózní průmyslník a ředitel Marscorpu, posiluje své nekalé vojenské úmysly. Jenže nic nebude tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Úspěch celé mise bude záviset pouze na tom, jak se dokážete se svými úkoly vypořádat.

 

 - Plánovaný počet levelů: 4 (jeden filmový, tři hratelné)

 - Obsahuje: nové textury, zvuky a hudbu (filmové scény)

 - Předpokládaná herní doba: 3 hodiny

 - Datum vydání: zatím nebyl stanoven

 - Dokončeno: 60%

 

 

Je mi jasné, že většina z vás již považuje hru Chaser za zastaralou a tím pádem vývoj nového obsahu i za zcela zbytečný. Nutno však podotknout, že Chaser je pro mnohé z nás, včetně mě, jednou z nejlepších her, které jsme kdy hráli. Pro některé se dokonce stala stejnou legendou, jako pro jiné například legendární Half Life. Není tedy divu, že mnozí hru Chaser vnímají jako srdcovou záležitost a dodnes se k ní s oblibou vracejí. Díky tomu komunita kolem této slovenské hry stále přežívá, a právě pro takové fanoušky je tato modifikace i určena.

Po vizuální stránce jsem si stanovil za cíl maximálně se přiblížit původní hře, aby nové lokace svým stylem a provedením co nejlépe odpovídaly zbytku hry. Nečekejte tedy žádné razantní změny v grafice. Jsem si sice vědom, že grafická stránka hry je na dnešní poměry již poněkud zastaralá, ale není zkrátka v mých silách na tom cokoliv změnit. Navíc pro mě má původní vzhled hry jisté kouzlo, které bych rád v tomto novém módu zachoval. Proto veškeré své úsilí soustředím hlavně na propracovanost jednotlivých lokací, atmosféru a zábavnou hratelnost.

V rámci této modifikace si také odbije svoji premiéru několik novinek, které dosud v žádném jiném fanouškovském addonu pro hru Chaser nebyly. Jedná se například o plnohodnotné filmové scény nebo o zcela nový způsob vyprávění příběhu. Těšit se také můžete na to, že navštívíte některé lokace z původní hry, jenž byly vidět pouze v animacích. To se zejména týká tajného úkrytu rebelů z Chaserových vzpomínek, odkud budete vyrážet na své mise. A takových drobností vám mohu slíbit mnohem víc, jen bych vás nerad připravil o překvapení.

Je velká škoda, že Chaser v době svého vydání tak trochu zapadl. Přesto doufám, že právě díky této modifikaci a jejím epizodám se mi podaří na tuto skvělou hru znovu upozornit. A to třeba až do takové míry, že někteří z vás zkusí vytvořit nějaký vlastní obsah pro další rozšíření příběhu. I když je už dnes tato hra po grafické stránce překonaná, věřím, že příběh i hratelnost mají hráčům stále co nabídnout. A právě tento argument je tím, co mě v mém úsilí povzbuzuje a žene dál.

 

 

Stáhnout video v původní kvalitě (1,4 Gb)

 

 

Copyright © chaser.cz 2011. Všechna práva vyhrazena.